Blog

9 maja 2016

Żakard, jedwab, perkal, satyna – co warto o nich wiedzieć?

Francja jest państwem, które uchodzi za kolebkę elegancji, szyku, stylu i wyczucia smaku, ale również wysokiej jakości materiałów i tkanin oraz najwyższych standardów wykonania produktów. Dotyczy to ubrań, ale także różnego rodzaju tekstyliów domowych – pościeli, ręczników, obrusów czy szlafroków. Jakie tkaniny zasługują na wyróżnienie i co wpływa na ich jakość?

13 kwietnia 2016

Czym kierować się przy wyborze prześcieradła?

Pewnie większość osób, słysząc słowo “prześcieradło”, automatycznie ma w głowie obraz białej, wykrochmalonej tkaniny, pokrywającej łóżko. Nie jest to wcale złe skojarzenie, ale obecnie na rynku dostępne jest znacznie więcej jej rodzajów. Są modele tradycyjne i na gumkę, w różnych rozmiarach i wykonane z rozmaitych tkanin. Nie trzeba przecież używać takich samych produktów, jak było w zwyczaju 50 lat temu.

24 marca 2016

Życzenia Wielkanocne

zyczeniawielkanocne

Wszystkim Klientom, Sympatykom i Współpracownikom na Święta Wielkanocne składamy serdeczne życzenia.

Zespół Carré Blanc Polska

8 marca 2016

Poduszka na zdrowy sen – jaką wybrać?

Sen jest bardzo ważny dla organizmu. To jak długo trwa i jaka jest jego jakość wpływa na samopoczucie następnego dnia. Jednym z czynników oddziaływającym pozytywnie na sen jest odpowiednio dobrana poduszka. Czym kierować się przy wyborze tej właściwej dla siebie? Poniżej kilka wskazówek.

19 stycznia 2016

Trendy w wystroju wnętrz na rok 2016

Projektanci wnętrz co roku prezentują aktualne trendy w aranżacjach mieszkań czy domów. Często można zauważyć, że te koncepcje współgrają z tym, co prezentowane jest na światowych pokazach mody. Planując generalny remont lub chcąc odświeżyć jedno z pomieszczeń warto uważnie przyjrzeć się co będzie modne w 2016 roku.

23 grudnia 2015

Życzenia świąteczne od Carré Blanc Polska

Zdrowych, pogodnych, 

i pełnych rodzinnego ciepła 

Świąt Bożego Narodzenia 

oraz pomyślności w Nowym Roku 2016

życzy zespół Carré Blanc Polska

4 grudnia 2015

Tak pachną Święta!

Święta Bożego Narodzenia to czas, który wyczekuje się cały rok. Śnieg za oknem, zapach mandarynek w domu, pięknie przyozdobiona choinka rozświetlająca pokój kolorowymi lampkami oraz szał kupowania prezentów to przepis na poczucie atmosfery nadchodzących świąt.

25 listopada 2015

Kwiatowe motywy w sypialni

Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Większość woli relaksować się przy spokojnych i stonowanych barwach, jednak znajdą się także entuzjaści żywych kolorów. W każdej dobrze urządzonej sypialni potrzebny jest motyw przewodni. Może to być konkretny odcień, styl (np. morski, romantyczny czy minimalistyczny) czy wzór.

21 października 2015

Jak dbać i przechowywać pościel?

Człowiek w całym swoim życiu poświęca znaczną jego część na regenerację organizmu, a najlepszym sposobem na to jest oczywiście sen. Na jego jakość wpływa wiele czynników, między innymi pościel, w której się zasypia. Mając na uwadze swoje zdrowie, warto wiedzieć, jak dbać o nią o każdej porze roku.

28 września 2015

Co wpływa na jakość snu?

Dobrze przespana noc ma duży wpływ na cały dzień. Sen decyduje o sprawności fizycznej i umysłowej, dlatego tak ważne jest wysypianie się każdego dnia. Niestety coraz więcej ludzi ma z tym problem. Co może być tego przyczyną? Okazuje się, że na jakoś snu wpływa wiele czynników.

Sklep Online

Zapisz się do naszego newslettera i dowiaduj się o nowościach i promocjach jako pierwszy.